top of page

Düşevi Oyuncuları

Düşevi Oyuncuları; kent yaşamını değiştirmek, yön vermek, Samsun'da önemli bir geleneğe sahip olan tiyatro sanatını icra etmek amacı ile Ahmet Sabri KARATAŞ, Mehmet ÇÖMEZ ve Cem KAYNAR tarafından 1998 yılında  kurulmuş olan bir özel tiyatrodur.

Düşevi Oyuncuları; Kurulduğu yıldan itibaren evrensel bir bakış açısı ile önce Samsun’da, sonra Karadeniz Bölgesinde sonrada Ülkemiz çapında kimliğini ispat etmiştir.

Düşevi Oyuncuları; 2006 yılından itibaren kendi oyun alanını oluşturmak amaçlı özgün projeler planlayıp sahneye koyma fikri tiyatronun başta İstanbul olmak üzere birçok şehre turne düzenlemesine, ulusal basında yer almasına, tanınmasına ve çeşitli ödüller almasına sebep olmuştur.

Düşevi Oyuncuları; 2007 yılından itibaren ulusal kanallardaki bir çok dizi ve sinema-tv filmine  cast hizmeti vermeye başlamıştır.

Düşevi Oyuncuları; Samsun’da Cumhuriyet sonrası perdelerini kesintisiz en uzun süre açan bir özel tiyatro olmanın gururu ile, yeni tiyatro mekanında repertuar tiyatro özelliği ile , çağdaş ve estetik değerleri önemseyerek özgün oyunlar üretmeye devam edecektir…

bottom of page